Aktuální počasí a předpověď počasí pro Turecko

Ankara 1.1. v 1:00 - Aktuální počasí pro Ankara / Esenboga, Turkey

Turecko - počasí v únoru

Mírná turecká zima se v únoru projevuje počasím s denními teplotami, které  mohou vyšplhat k 16°C a v noci klesnout na 5 °C. To jsou však jen průměrné teploty, klidně se může stát, že se rtuť teploměru dostane až na 23°C přes den, však také počet slunečných hodin v únoru stoupne již na 7. V noci byla naměřena nejnižší teplota - 4°C. Teplota vody v moři zůstává v průměru na 16°C.
V oblast Egejské riviéry přináčí počasí v únoru průměrné nejvyšší denní teploty se pohybují okolo 13°C, noční kolem 4°C. Nejnižší naměřená teplota činila v únoru v Izmiru -7°C, nejvyšší naopak 21°C. Moře zde bývá chladnější, jeho teplota se pohybuje okolo 13°C.
Průměrná relativní vlhkost vzduchu v únoru je okolo 62%, v Izmiru 66%. Dešťových srážek spadne v únoru okolo 114mm v průměru. Déšť můžete očekávat v tomto období po 10 dní v měsíci. Vítr dosahuje v únoru průměrné rychlosti okolo 14 km/h, nejvyšší rychlost větru byla naměřena 93 km/h.

 

leden - únor - březen

 

 


Další stránky o Turecku: pokud Vás zajímají informace přímo o Tuercku, zkuste sránky Turecko v detailech nebo Prima Turecko