Aktuální počasí a předpověď počasí pro Turecko

Ankara 1.1. v 1:00 - Aktuální počasí pro Ankara / Esenboga, Turkey

Turecko - počasí v listopadu

Konec turistické sezóny, ochlazení a přibývání zamračených dní s dešťovými srážkami, to jsou známky počasí v Turecku v listopadu. Průměrné nejvyšší denní teploty se pohybují okolo 21°C, ovšem teploty mohou šplhat i mnohem výše, i v listopadu byla ještě naměřena teplota 34°C. Noční teploty v průměru klesají na 10°C, výjimečně až k 1°C. Teplota moře v listopadu klesne na 20°C.
O pár stupínků chladnější bývá počasí v listopadu v oblasti Egejské riviéry.  Přes den rtuť teploměru ukazuje většinou okolo 18°C, v noci okolo 9°C, ovšem rekordní hodnoty jsou v Izmiru 29°C přes den a -1°C v noci. Teplota moře bývá u Izmiru také nižší, pohybuje se v listopadu okolo 17°C.

Průměrná relativní vlhkost vzduchu v listopadu bývá okolo 64%, v Izmiru 67%. Dešťových srážek spadne v listopadu obvykle  okolo 175mm, což odpovídá asi 8 deštivým dnům v celém měsíci. Počasí není v listopadu moc bětrné, rychlost větru bývá okolo 11 km/h, maximální naměřená rychlost větru dosahovala 74 km/h.

 

říjen - listopad - prosinec

 


Další stránky o Turecku: pokud Vás zajímají informace přímo o Tuercku, zkuste sránky Turecko v detailech nebo Prima Turecko