Aktuální počasí a předpověď počasí pro Turecko

Ankara 1.1. v 1:00 - Aktuální počasí pro Ankara / Esenboga, Turkey

Turecko - počasí v dubnu

Počasí v Turecku v dubnu je ve znamení dalšího oteplování a přibývání slunečných dní. Dubnové denní průměrné teploty se pohybují okolo 22°C. V noci rtuť teploměru může klesnout na 11 °C. Přes den ovšem mohou teploty již vyšplhat nad 30°C, naměřeno bylo i 34°C. Nejnižší noční teplota byla naměřena -1°C. Průměrná teplota moře mírně stoupne na 17°C. Devět hodin slunečního svitu každý den je příslibem blížící se turistické sezóny.
V Izmiru bývá v dubnu průměrně o jeden stupínek chladněji. Denní teploty se pohybují v průměru okolo 21°C, noční kolem 10°C. Nejvyšší naměřená teplota přes den činila 32°C, nejnižší -3°C. Moře mívá v dubnu okolo 15°C.
Průměrná relativní vlhkost vzduchu v dubnu bývá kolem 65%. Množství dešťových srážek se v dubnu pohybuje průměrně  okolo 76mm. Déšť zde může turisty zastihnout po 8 dní v měsíci. Vítr dosahuje v dubnu průměrné rychlosti okolo 11 km/h, maximální  rychlost větru byla naměřena 83 km/h.

 

březen - duben - květen

 


Další stránky o Turecku: pokud Vás zajímají informace přímo o Tuercku, zkuste sránky Turecko v detailech nebo Prima Turecko