Aktuální počasí a předpověď počasí pro Turecko

Ankara 1.1. v 1:00 - Aktuální počasí pro Ankara / Esenboga, Turkey

Turecko - počasí v červenci

Počasí v Turecku v červenci řadí tento měsíc k nejteplejším měsícům, kdy počasí v Turecku ovládají slunce, vedra a modré nebe bez mráčku. Turisté se mohou těšit na denní teploty okolo 35°C a průměrné noční kolem 23°C. Naměřena byla i teplotní maxima 45°C, což svádí  všechny turisty ke koupání v moři vyhřátém na 25°C  a lenošení na pláži. Nejnižší noční teplota byla naměřena 13°C.
Teploty podobné těm z turecké riviéry mohou turisté očekávat i v oblasti Izmiru. Pouze moře bývá v průměru o 2 stupínky chladnější, mívá okolo 23°C.
Průměrná relativní vlhkost vzduchu v červenci bývá kolem 55%, v Izmiru 45%. Množství dešťových srážek   se pohybuje  okolo 4mm v měsíci. Podle statistik v průměru pouze jeden den může v tomto období překvapit turisty deštěm. Počasí v červenci není ani moc větrné, vítr dosahuje průměrné rychlosti okolo 11 km/h, maximální  rychlost větru však byla naměřena i  47 km/h.

 

červen - červenec - srpen

 


Další stránky o Turecku: pokud Vás zajímají informace přímo o Tuercku, zkuste sránky Turecko v detailech nebo Prima Turecko