Aktuální počasí a předpověď počasí pro Turecko

Ankara 1.1. v 1:00 - Aktuální počasí pro Ankara / Esenboga, Turkey

Turecko - počasí v červnu

Počasí v Turecku v červnu je téměř ideální pro dovolenou a také je v červnu turistické sezóna již v plném proudu. A není se čemu divit. Slunečné počasí s 12 hodinami slunečního svitu každý den společně  s vysokými teploty láká spoustu turistů dychtivých po koupání a slunění na vyhřáté pláži. Teplota moře má v průměru příjemných 23°C. Průměrné denní teploty vzduchu se pohybují okolo 32°C, ty  noční kolem 20°C. Rekordních 45°C potěší všechny příznivce plážového nicnedělání, turisté hodlající absolvovat nějaký poznávací výlet za památkami Turecka již tolik nadšení z horkého počasí nebudou, ale takto vysoké teploty budou spíše výjimka. Nejnižší noční teplota byla naměřena 1°C.
Červnové teploty v oblasti Izmiru bývají nižší v průměru o jeden stupeň. Průměrné denní teploty dosahují 31°C, noční okolo 18°C. Nejvyšší naměřená teplota v Izmiru v červnu činila 42°C, nejnižší 7°C. Moře je v červnu v Izmiru vyhřáté na 21°C. Průměrná relativní vlhkost vzduchu v červnu bývá kolem 56%. Dešťových srážek v červnu meteorologové naměří  okolo 5mm v měsíci. Déšť zde může turisty potkat pouhé 3 dny v měsíci. Vítr dosahuje v červnu průměrné rychlosti okolo 11 km/h, maximální  rychlost větru však byla naměřena i  53 km/h.

 

květen - červen - červenec

 


Další stránky o Turecku: pokud Vás zajímají informace přímo o Tuercku, zkuste sránky Turecko v detailech nebo Prima Turecko